Magnetoterapia, a dokładniej terapia polem magnetycznym, jest zabiegiem fizykalnym, wykorzystującym działanie lecznicze pola magnetycznego o niskiej częstotliwości. Terapia polem magnetycznym jest nieinwazyjną formą leczenia, która może działać jako forma łagodzenia bólu w przewlekłych stanach zwyrodnieniowych i która może przyśpieszyć powrót pacjenta do zdrowia po urazach. Magnetoterapia przyśpiesza proces tworzenia zrostu kostnego. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, nasila regeneracje tkanek miękkich. Gips i wszelkiego rodzaju opatrunki a także elementy metalowe wykorzystywane w ortopedii weterynaryjnej, nie stanowią bariery dla wykonania zabiegu magnetoterapii.
dowiedz się więcej ❯
Laser wysokoenergetyczny ( terapeutyczny ) IV / HILT - najnowocześniejsza generacja laseroterapii w fizjoterapii weterynaryjnej, polegająca na wykorzystaniu wiązki światła. Dzięki swojej generacji można w sposób bardzo precyzyjny dobrać parametry terapii w zależności od schorzenia pacjenta. Terapia ma działanie biostymulacyjne, przeciwbólowe i przeciwzapalne.
dowiedz się więcej ❯
Elektroterapia to fizjoterapeutyczna i rehabilitacyjna metoda leczenia różnych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych, szczególnie tych powodujących ostry i przewlekły ból. Dodatkowe zastosowanie obejmuje zapobieganie i leczenie zaników mięśniowych. Zabieg polega na przyłożeniu elektrod w poszczególne części ciała zwierzęcia, przez które następnie przepuszcza się prąd. Dobór parametrów, rodzaj prądu uzależniony jest od danej jednostki chorobowej i efektu terapeutycznego, jaki chcemy uzyskać.
dowiedz się więcej ❯
W rehabilitacji weterynaryjnej wykorzystywana jest fala uderzeniowa radiacyjna. ( RSWT- Radial Shockwave Therapy ) Jest to fala akustyczna, którą wyróżnia szybki wzrost ciśnienia i wysoka amplituda. Wewnątrz aplikatora, którego wykorzystuje się w terapii, jest napędzany powietrzem pocisk, który uderzając we wnętrze głowicy wytwarza falę uderzeniową, a ta rozchodzi się po tkankach pacjenta. Efektem tego jest długotrwałe działanie przeciwbólowe, stymulacja procesów naprawczych.
dowiedz się więcej ❯
Sonoterapia- terapia z wykorzystaniem fal akustycznych o wysokiej częstotliwości, dobroczynnie wpływa na organizm, poprzez; mikromasaż w trybie pulsacyjnym, lub ciągłym dając efekt termiczny, działając rozluźniająco na tkanki. Zmniejsza napięcie mięśniowe, wpływa na regeneracje nerwów oraz działa przeciwbólowo.
dowiedz się więcej ❯
Kinezyterapia to indywidualny program usprawniania pacjenta. Może być ona pasywna z pomocą terapeuty lub aktywna, za pomocą ćwiczeń, gdzie wymagają zaangażowania zwierzęcia. Do ćwiczeń aktywnych wykorzystuje się poduszki sensoryczne, piłki rehabilitacyjne, tor Cavalettiego i inne. Celem ćwiczeń aktywnych jest m.in. poprawa propriocepcji, wzmocnienie mięśni, poprawa zakresu ruchu stawów.
dowiedz się więcej ❯
Bieżnia sucha (lądowa), pozwala kontrolować tempo i ruch psa, a jednocześnie zapewnia spójność, która utrzymuje psa w skupieniu i pomaga mu się skoncentrować. Szczególnie ważne jest to u psów policyjnych, ratowniczych. Sprawdza się ona również u psów wystawowych i trenujących sporty kynologiczne. W rehabilitacji weterynaryjnej, trening na bieżni ma za zadanie przyśpieszyć powrót do zdrowia po zabiegach ortopedycznych i neurochirurgicznych.
dowiedz się więcej ❯
U psów i kotów stosuje się go w leczniczo lub profilaktycznie, a działanie jest zależne od zastosowanej przez nas techniki. Można wykonać go na wybranej partii ciała lub na całym ciele. Wskazaniem niewątpliwie będą stany po unieruchomieniu kończyn, w dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia, rehabilitacji pozabiegowej, w przykurczach mięśniowych, w bliznach tkanek miękkich, gdzie dodatkowo stosuje się elementy technik manualnych w terapii blizny.
dowiedz się więcej ❯
dowiedz się więcej ❯
dowiedz się więcej ❯